Zapytanie ofertowe nr 1/2018

30 kwietnia 2018

Zapytanie ofertowe nr 1/2018 w sprawie zamówienia realizacji kampanii promocyjno – edukacyjnej „Warzywa i owoce – na szczęście!” – edycja II

W kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”, promującej zwiększenie spożycia polskich warzyw i owoców, odchodzimy od tradycyjnego sposobu zachęcania do ich spożycia – poprzez kulinarne podejście/gotowanie czy informowanie o wpływie warzyw i owoców na nasze zdrowie.

W kampanii mówimy językiem korzyści, ale nie tylko dla zdrowia fizycznego (co często nie jest wystarczająco przekonujące), a przede wszystkim naszego samopoczucia – bo nie lubimy chodzić do lekarza, ale z pewnością lubimy dobrze się czuć.

Pochylamy się nad życiem w ogóle, podchodzimy do poszukiwania szczęścia holistycznie – jakie czynniki decydują o naszym szczęściu, co jest dla nas w życiu ważne, jakie wartości warto pielęgnować, a co warto zmodyfikować lub porzucić, czym warto się karmić – dosłownie i w przenośni itp. Pokazujemy, jak zmieniać swoje życie, by czuć się szczęśliwym.

W ten proces zmiany wpisuje się program zmiany nawyków żywieniowych – u podstaw którego leży spożywanie warzyw i owoców, stanowiących najważniejszą grupę produktów spożywczych w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opublikowanej przez Instytut Żywności i Żywienia na początku 2016 r. Warzywa i owoce pojawiają się więc w kampanii naturalnie – jako czynnik wyzwalający szczęście – dzięki zawartości bezcennych składników mineralnych i witamin.

Ponieważ większość kampanii promujących właściwe nawyki żywieniowe oraz spożycie warzyw i owoców skierowana jest do dzieci i ich rodziców, nasza kampania jest adresowana do osób dorosłych, które chcemy namówić, by choć na chwilę zatrzymały się w codziennym pędzie i znalazły czas na refleksję, a także – poprzez własne doświadczenia – przekazywały wiedzę również swoim dzieciom.

Warzywa i owoce – ich wartości odżywcze i znaczenie dla ludzkiego organizmu i zdrowia oraz poczucia szczęścia – stanowią motyw przewodni w ramach „holistycznej” edukacji nt. poszukiwania szczęścia, prowadzonej w czasie kampanii.

W II edycji kampanii również chcemy postawić na bogaty zasób treści eksperckich związanych z wiedzą psychologiczną i dot. żywienia, wzbogacając je o zagadnienia związane ze znaczeniem aktywności fizycznej dla naszego zdrowia i szczęścia. Niewielu Polaków (tylko 15%), jak wynika z badania zrealizowanego podczas I edycji kampanii, uprawia sport lub ćwiczy.

Wiedza ekspertów zostanie uzupełniona treściami lifestylowymi, które czerpać będziemy ze współpracy z influencerami obecnymi w social mediach. Poprzez zaangażowanie w kampanię i własny przykład (aktywność fizyczna i spożywanie warzyw i owoców) wzmocnią oni główne przekazy kampanii, przekonując do zmiany nawyków swoich odbiorców i fanów.

Główne przekazy kampanii:

– Spożywanie warzyw i owoców wpływa na nasze samopoczucie – warto wprowadzić je na stałe do codziennej diety, tym bardziej, że stanowią podstawę piramidy żywienia

– Jeśli chcesz, by Twoje życie było szczęśliwe i wartościowe – spożywaj to, co wartościowe – warzywa i owoce to najbardziej naturalne porcje zdrowia, oraz bądź aktywny fizycznie / uprawiaj sport

PLIKI DO POBRANIA:
Zapytanie ofertowe nr 1/2018 – POBIERZ
Załącznik nr 1 – POBIERZ
Załącznik nr 2 – POBIERZ
Załącznik nr 3 – POBIERZ