PREZYDENT POWOŁAŁ RADĘ DS. ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH

16 grudnia 2020

Sprawy wsi i rolnictwa to nie tylko jedne z najważniejszych tematów państwowych, lecz także kontynuacja misji prezydenckiej zapoczątkowanej przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – mówił Andrzej Duda, który powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Przewodniczącym Rady został Jan Krzysztof Ardanowski. Jednym z jej członków został Marian Sikora przewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Prezydent podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady akcentował, że dla niego rozwój obszarów wiejskich, dbałość o tę część Polski to jest bardzo ważny element realizacji praw konstytucyjnych – równy rozwój kraju, zapewnienie wszędzie dostępu do dobrej edukacji, do godnych warunków życia, do wszystkich nowoczesnych dóbr. Zaznaczył też, że obecna Rada nawiązuje do powołanej w 2009 roku przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rady do spraw Wsi i Rolnictwa.

Andrzej Duda podkreślał, że dzisiaj rolnictwo to potężny, niezwykle ważny dział naszej gospodarki, prężnie się rozwijający. – To jest ogromna część polskiego eksportu, to jest bezpieczeństwo żywnościowe, to jest nasz potencjał rozwijany na świecie, coraz mocniejsza marka i także nasza siła – wskazywał Andrzej Duda.

tekst i zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP