Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności:

38. Konferencja Rolnicza Ameryka Północna - Unia Europejska w Waszyngtonie

13-10-2017

 2-4 października br. w Waszyngtonie odbyła się 38. Konferencja Rolnicza Ameryka Północna – Unia Europejska. Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych reprezentował Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji, Jan Biegniewski – Wiceprzewodniczący Rady Federacji, Rajmund Gąsiorek – Członek Prezydium Rady Federacji, Justyna Jasińska – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej oraz Magdalena Montaigu – Kierownik Biura w Brukseli.

Podczas konferencji odbyło się siedem sesji tematycznych. Moderatorem pierwszej z nich był Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji. Jej tematem był przegląd  najważniejszych wydarzeń politycznych związanych z gospodarką i polityką rolną w każdym z państw.

 

Kolejne sesje dotyczyły: rynków towarów rolnych (opis trendów w produkcji i konsumpcji głównych towarów produkowanych na rynkach poszczególnych krajów i ich wpływ na rolników), międzynarodowego handlu i rolnictwa (w jakim kierunku zmierzają międzynarodowe umowy handlowe NAFTA, TTIP, globalizacja, ochrona, nacjonalizm gospodarczy – jak wpływają na produkcję, marketing rolników i hodowców), polityki podatkowej jako elementu konkurencyjności i w jaki sposób kształtuje ona produkcję rolną, rozporządzenia i handel (w jaki sposób różne rządowe polityki związane ze równoważnością i środowiskiem wpływają na rolnictwo i globalną konkurencyjność), technologii (czy nowe techniki mogą utrzymać produkcję i zaoferować gospodarstwom rozwiązania spełniające wymogi zrównoważonej gospodarki wodnej, powietrza, klimatu i bezpieczeństwa żywności), partnerstwa w łańcuchu żywnościowym czyli co mogą zrobić rolnicy aby spełnić wymogi konsumentów i utrzymać gospodarstwa.

Galeria