Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

Posiedzenia Copa w Wageningen

09-06-2016

30 -31 maja odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Copa. Uczestniczyli w nim: Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji, Emilia Ożarowska – specjalista ds. współpracy z Copa oraz Magdalena Montaigu – kierownik biura w Brukseli. Posiedzenie odbyło się na Uniwersytecie Wageningen w Holandii.

Czytaj więcej...

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie

09-06-2016

24 maja odbyło się posiedzenia Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie. W Radzie powołanej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Federację reprezentuje przewodniczący Marian Sikora. W Radzie zasiadają również przedstawiciele wielu związków branżowych – jednostek członkowskich Federacji. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Komisarzem

09-06-2016

12 maja odbyły się spotkania z Komisarzem ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andrukaitisem. Możliwość pierwszego spotkania była podczas wspólnego posiedzenia Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Zdrowia oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP. Kolejna okazją było spotkanie w Przedstawicielstwie KE w Polsce 

Czytaj więcej...

Prezydium Copa

09-06-2016

W dniach 21 -22 kwietnia odbyło się posiedzenie Prezydium Copa. W spotkaniu uczestniczyli: Ryszard Mołdrzyk – Wiceprzewodniczący Rady Federacji, Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS oraz Magdalena Montaigu – kierownik biura w Brukseli.

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe nr 1/2016

06-04-2016

Zapytanie ofertowe nr 1/2016 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji public relations na realizację kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” – edycja VI

Formularz oferty


Czytaj więcej...

Wizyta Przewodniczącego Grupy Roboczej COPA "Jaja i drób"

06-04-2016

Na zaproszenie Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu – jednostki członkowskiej Federacji, przyjechała do Polski trzyosobowa delegacja hodowców drobiu z Anglii na czele z Charlsem Bourns – Przewodniczącym Grupy Roboczej Copa „Jaja i drób”. 

Czytaj więcej...

Prezydium Rady Federacji

06-04-2016

W dniu 31 marca odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Federacji. Uczestniczyli w nim: Marian Sikora – Przewodniczący, Ryszard Mołdrzyk – Wiceprzewodniczący, Stanisław Kacperczyk – Wiceprzewodniczący oraz członkowie Prezydium Bogdan Biadała i Jan Madej.  

Czytaj więcej...

Wybory w Grupie Roboczej COPA ds. Chmielu

06-04-2016

Na ostatnim posiedzeniu Grupy Roboczej Copa "Chmiel" odbyły sie wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących grupy. Blanka Wyroślak reprezentująca Związek Polskich Plantatorów Chmielu - jednostkę członkowską Federacji - została wiceprzewodniczącą grupy.

Czytaj więcej...

Prezydium Copa w Brukseli

26-02-2016

W dniach 18-19 luty odbyło się posiedzenie Prezydium Copa. Uczestniczyli w nim: Marian Sikora - Przewodniczący Rady Federacji, Agnieszka Falba-Gałkowska – dyrektor biura oraz Magdalena Montaigu – kierownik biura w Brukseli. Podczas pierwszego dnia posiedzenia miała miejsce m.in. wymiana punktów widzenia z Josem Delbekem, dyrektorem generalnym ds. działań w dziedzinie klimatu Komisji Europejskiej

Czytaj więcej...

Seminarium w Parlamencie Europejskim

26-02-2016

Prawdziwie wspólny rynek, pozbawiony barier jest najważniejszą wartością w Unii Europejskiej – taki wniosek wypływa z dyskusji prowadzonej podczas seminarium w Parlamencie Europejskim w dniu 17 lutego 2016 roku. Seminarium „Single Europe – Varied Food” to kolejny już etap kampanii „Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w eksporcie”.

Czytaj więcej...