Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

Kasza na stół ... po raz trzeci

26-05-2015

Wystartowała trzecia edycja kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”. w czasie kampanii chcemy przypomnieć, jak cennym źródłem witamin i minerałów jest kasza, oraz podpowiedzieć, jak wprowadzić ją na stałe do naszej diety przez cały rok. Do przygotowywania dań na bazie kaszy zachęcać będzie jej znawca i szef kuchni – Andrzej Polan.

Kampania sfinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Czytaj więcej...

"Pora na pomidora" po raz piąty

15-05-2015

Jak zadbać o właściwy sposób odżywiania dzieci oraz młodzieży i przekonać ich do regularnego jedzenia polskich warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin? Rodzicom i ich pociechom przypomni o tym 5. edycja kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców". Ma ona zachęcić do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz zasugerować, jak wprowadzić te produkty do codziennej diety.

Czytaj więcej...

MIędzynarodowe aspekty rolnictwa - spotkanie w Brukseli

15-05-2015

W dniach 4-5 maja Przewodniczący Rady Federacji Marian Sikora uczestniczył w posiedzeniu grupy roboczej „Międzynarodowe aspekty rolnictwa” Copa-Cogeca oraz grupie dialogu obywatelskiego KE ds. międzynarodowych aspektów rolnictwa. Podczas spotkania grupy roboczej Copa-Cogeca poruszono następujące kwestie: informacja na temat negocjacji WTO, dobrostan zwierząt a negocjacje handlowe, wymiana poglądów z przedstawicielem DG TRADE na temat strategii handlowej UE i misja rolnictwa.

 

Czytaj więcej...

Prezydium COPA - COGECA

15-05-2015

W dniach 22-24 kwietnia br. w Portugalii (Estorial) odbyło się posiedzenie Prezydiów Copa-Cogeca oraz konferencja portugalskiej organizacji CAP. Podczas posiedzenia Prezydiów Copa-Cogeca omówione zostały następujące tematy: wymiana poglądów z p. Jose Diogo Santiago Albuquerque, portugalskim sekretarzem stanu ds. rolnictwa, na temat wdrażania reformy WPR ze zwróceniem szczególnej uwagi na uproszczenie, informacje na temat uproszczenia WPR, informacje na temat handlu międzynarodowego, sprawozdanie finansowe Copa-Cogeca za 2014 r., dyskusja z p. Nuno Melo, posłem do Parlamentu Europejskiego, na temat sprawozdania w sprawie sytuacji sektora warzyw i owoców od momentu wprowadzenia reformy z 2007r. 

Czytaj więcej...