Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

WALNY ZJAZD DELEGATÓW

31-03-2017

W dniu 29 marca 2017 roku odbył się Walny Sprawozdawczo - Wyborczy Zjazd Delegatów. Przewodniczący Rady Federacji przedstawił sprawozdanie z działalności Federacji za okres od 25 marca 2013 do 28 marca br. W wyniku głosowania Przewodniczącym Rady Federacji, po raz kolejny, został Marian Sikora - Prezes Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych.

Czytaj więcej...

Posiedzenie grupy roboczej ad hoc "WPR" w Brukseli

02-03-2017

27 lutego br. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ad hoc WPR, w którym uczestniczył Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji.  Podczas spotkania został omówiony kwestionariusz konsultacji społecznej na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Konsultacje otworzył Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan w dniu 2 lutego br.

Następnego dnia Przewodniczący spotkał się w Parlamencie Europejskim z Przewodniczącym  Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego -  Czesławem Siekierskim oraz Wiceprzewodniczącym tej komisji - Zbigniewem Kuźmiukiem. Podczas dyskusji zostały omówione m.in. następujące tematy: ptasia grypa, konsultacje społeczne w sprawie przyszłości WPR. 

Czytaj więcej...