Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

Zimowisko 2017

22-02-2017

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych razem z Polskim Związkiem Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych po raz kolejny zorganizowała wypoczynek zimowy dla  397 dzieci.  Dziesięciodniowe zimowisko z programem promocji i profilaktyki zdrowia było skierowane dla dzieci i młodzieży rolników ubezpieczonych w pełnym zakresie w KRUS. Wyjazd był dofinansowany w kwocie 750 zł na osobę z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Udało nam się również znaleźć sponsorów, którzy nieodpłatnie przekazali produkty spożywcze na paczki, które zostały przekazane dla dzieci.

Czytaj więcej...

Wybory w Grupie Roboczej Copa Jaja i drób

21-02-2017

16 lutego br. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się wybory nowej prezydencji grupy „Jaja i drób”. Nowo wybrany przewodniczący grupy roboczej, Charles Bourns, będzie współpracować z dwoma wiceprzewodniczącymi grupy: Jean-Michelem Schaefferem z Francji oraz Anną Zubków z Polski.

Czytaj więcej...

Prezydium Copa w Brukseli

13-02-2017

Podczas Prezydiów Copa-Cogeca, które odbyły się 9 i 10 lutego br. W Brukseli, obecny był Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan. Komisarz stwierdził, że przyszła Wspólna Polityka Rolna (WPR) musi być odpowiednio finansowana i że uproszczenie ma kluczowe znaczenie.

Przemawiając do prezesów spółdzielni i organizacji rolniczych z całej UE, komisarz Hogan podkreślił: „Chcę udostępnić rolnikom narzędzia pozwalające im na odpowiedzialne zarządzanie rynkami rolnymi, podparte odpowiednim budżetem”. Położył również nacisk na ważną rolę jaką odgrywają rolnicy będący opiekunami terenów wiejskich, podkreślając, że nikt inny nie może przejąć tego zadania.

Czytaj więcej...