Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

Druga odsłona kampanii Gwarancja Jakości QAFP realizowanej przez Związek UPEMI

27-02-2015

Z początkiem marca 2015 roku rozpocznie się kolejna, druga już odsłona kampanii „Gwarancja Jakości QAFP” na bilbordach. Wielkoformatowe plakaty będą widoczne w całej Polsce w 345 lokalizacjach m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic czy Sosnowca aż do 30 kwietnia. W marcu jesteśmy obecni w 175 lokalizacjach w kwietniu w 170. Dodatkowo po raz pierwszy reklama apetycznych wędlin i mięs pojawi się w warszawskim metrze.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Rady Federacji

20-02-2015

W dniu 19 luty odbyło się posiedzenia Rady Federacji, w którym uczestniczyli prezesi oraz delegaci krajowych rolniczych związków branżowych, jednostek członkowskich FBZPR. Podczas posiedzenia omawiano sytuację poszczególnych branż, działania Federacji i związków branżowych na forum UE oraz sprawy organizacyjne. Podczas posiedzenia w skład Federacji przyjęto Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Rada Federacji spotkała się również z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim. 

Czytaj więcej...

Rozmowy w ministerstwie

12-02-2015

11 lutego odbyły się kolejne rozmowy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestniczyli w nich przedstawiciele związków branżowych, związków zawodowych oraz izb rolniczych. Podczas spotkania omawiano m.in. mechanizmy wsparcia inwestycji w ramach produkcji zwierzęcej, wsparcie dla zwierząt w ramach płatności bezpośrednich 2015-2020, projekty rozporządzeń oraz projekt ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Podczas spotkania powołano sześć zespołów roboczych, które mają zająć się najpilniejszymi problemami w rolnictwie, tj. mleko, trzoda chlewna, opłacalność produkcji, łowiectwo. 

Czytaj więcej...

Posiedzenie Prezydium Copa-Cogeca

12-02-2015

W dniach 5-6 luty odbyło się posiedzenie prezydium Copa. Pierwszego dnia obrad głównym tematem była kwestia aktualnych międzynarodowych negocjacji handlowych (UE-USA, UE-Japonia, WTO, rosyjskie embargo). Do wzięcia udziału w Prezydium zaproszono Panią Marię Pariat, zastępcę  dyrektora generalnego ds. stosunków międzynarodowych i wielostronnych, DG AGRI.W kolejnym dniu odbyła się wymiana poglądów na temat planu działania dla sektora mleka. 

Czytaj więcej...