Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

PREZYDIUM COPA

21-02-2013

W dniach 21-22 luty odbyło się posiedzenie Prezydium COPA- COGECA. Na zaproszenie irlandzkiej organizacji IFA (Irish Farmers' Association) spotkanie odbyło się w Dublinie. W pierwszym dniu obrad Aidan O'Driscoll - pełniący obowiązki Sekretarza Generalnego Departamentu ds. Rolnictwa Irlandii, przedstawią informację dotyczącą priorytetów irlandzkiej prezydencji. Kolejnego dnia dyskutowano m.in. na temat wyników europejskiego szczytu w dniach 7-8 luty, reformy WPR oraz lobbingu w sprawie neonikotynoidów. W posiedzeniu Federację reprezentowali: Marian Sikora - Przewodniczący, Agnieszka Falba - Dyrektor Biura oraz Michał Kiciński - przedstawiciel FBZPR przy Komitetach COPA-COGECA. Przewodniczący Federacji odniósł się m.in. do zaproponowanego budżetu na lata 2014-2020. Wizyta w Dublinie była równień okazją do wymiany zdań z Premierem Irlandii Enda Kenny. 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z POLSKEJ IZBY UBEZPIECZEŃ

12-02-2013

12 lutego br. odbyło się zorganizowane przez Federację, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, spotkanie z przedstawicielami Polskiej Izby Ubezpieczenie. Głównym tematem były kryteria szacowania strat w rolnictwie, a szczególnie w ogrodnictwie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm ubezpieczeniowych tj.: TUW, PZU oraz Concordia, które przedstawiły prezentacje na temat swojej oferty ubezpieczeniowej upraw rolnych w 2013 roku. W obradach Federację reprezentowali przedstawiciele m.in. Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS", Polskiego Związku Pszczelarskiego, Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, Krajowego Związku Plantatorów Tytoniu, Polskiego Związku Producentów Chmielu, Polskiego Związku Ogrodniczego, Krajowego Związku Zrzesze Plantatorów Owoców i Warzyw, Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych oraz Związku Gorzelni Polskich. Na nasze zaproszenie udział w spotkaniu wzieli również eksperci z Rady Gospodarki Żywnościowej i Krajowej Rady Izb Rolniczych. 

Czytaj więcej...

PREZYDIUM COPA

06-02-2013

6 lutego br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komitetów Copa Cogeca pt.: "Silny budżet Unii Europejskiej 2014 - 2020 dla skutecznej Wspólnej Polityki Rolnej". W spotkaniu wzięło udział ok. 400 rolnikłw z całej UE. 

Czytaj więcej...