Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

Spotkanie z Ministrem

21-12-2015

11 grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Prezydium Rady Federacji z Ministrem Rolnictwa Krzysztofem Jurgielem. Podczas spotkania omawiano m.in. zasady współpracy, finansowanie organizacji rolniczych, negocjacje TTIP, promocję produktów rolno-spożywczych, ustawę o funduszach promocji, sytuację na rynku zbóż z uwzględnieniem propozycji zagospodarowania i rozbudowania bazy magazynowej oraz program odbudowy i rozwoju sektora trzody chlewnej. Kolejne spotkanie, z Rada Federacji w pełnym składzie, zaplanowano w pierwszych tygodniach 2016 roku.

 

Czytaj więcej...

Wybory w grupach roboczych Copa

18-12-2015

8 grudnia Jerzy Wierzbicki – prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego został ponownie wybrany przewodniczącym Grupy Roboczej Copa „Promocja produktów rolnych”. Wybór został przyjęty przez aklamację.

W dniu 11 grudnia podczas posiedzenia Grupy Roboczej Copa „Zdrowie i dobrostan zwierząt” Adam Drosio został wybrany wiceprzewodniczącym tej grupy. 

Czytaj więcej...

Prezydium Copa w Paryżu

18-12-2015

W dniach 3 i 4 grudnia br. w Paryżu obyło się Prezydium Copa oraz specjalne wydarzenie organizowane przez francuskie organizacje rolnicze zatytułowane ”rolnictwo i klimat” w związku z toczącą się w Paryżu konferencją COP21. W posiedzeniu uczestniczyli m.in.: Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji oraz Magdalena Montaigu – kierownik biura w Brukseli. Wśród tematów podjętych podczas Prezydium Copa znalazły się: wymiana poglądów na temat zmiany klimatu i przyszłości WPR; przyjęcie głównego przesłania Copa-Cogeca odnośnie zmiany klimatu; wymiana poglądów na temat stanowiska Copa i Cogeca w sprawie dziesiątej konferencji ministerialnej WTO na temat dauhańskiej agendy rozwoju; przyjęcie wniosku UNITAB  (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Tytoniu) o partnerstwo z Copa i Cogeca.

Czytaj więcej...