Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

aktualności

Dialog w ministerstwie

30-01-2015

W dniach 27 i 28 stycznia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się kolejne spotkania z szefami organizacji rolniczych działających na forum europejskim. Federację reprezentowali Przewodniczący Marian Sikora i Dyrektor Biura Agnieszka Falba-Gałkowska. Podczas spotkań zdecydowano o powołaniu Komisji Trójstronnej w obszarze rolnictwa, w której powinni znaleźć się rolnicy, przetwórcy i członkowie rządu z zaangażowanych w te sprawy resortów.

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej

30-01-2015

23 stycznia 2015 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji hodowców trzody chlewnej, przetwórcy, prezesi organizacji rolniczych działających w COPA-COCEGA, a także z przedstawiciele lokalnych komitetów protestacyjnych z województwa kujawsko – pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

30-01-2015

21 stycznia odbyło się spotkanie ministra z szefami organizacji członkowskich COPA-COGECA. Głównym tematem spotkania było omówienie trudnej sytuacji w rolnictwie, która jest przyczyną lokalnych protestów. Podczas spotkania prezesi organizacji poruszyli m.in. trudną sytuację na rynku wieprzowiny i mleka oraz zaapelowali o jak najszybsze wdrażanie mechanizmów mogących poprawić tę sytuację....

Czytaj więcej...