Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

Sngle Europe Varied Food

19-06-2015

To hasło przewodnie kampanii „Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w eksporcie”, organizowanej przez Federację i związki branżowe we współpracy z organizacjami zrzeszającymi producentów i eksporterów żywności. Kampania sfinansowana jest ze środków: Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Czytaj więcej...

Prezydium Copa-Cogeca w Rydze

12-06-2015

W dniach 2-3 czerwca, w Rydze, odbyło się posiedzenie Prezydium Copa. Pierwszego dnia członkowie Prezydium spotkali się z Laimdotą Straujumą – Premier Łotwy, która przestawiła informacje o działaniach w czasie Prezydencji Łotwy w UE. Podczas posiedzenia odbyła się również wymiana poglądów z Janisem Duklavsem, Ministrem Rolnictwa Łotwy na temat uproszczenia WPR. W drugim dniu obrad członkowie Prezydium Copa debatowali m.in.: o sytuacji na rynku mleka, uproszczeniu polityki jakości i WPR, handlu międzynarodowym. Federację w obradach reprezentowali: Przewodniczący Rady Federacji Marian Sikora oraz Dyrektor biura Agnieszka Falba-Gałkowska.

Czytaj więcej...

Kasza na stół ... po raz trzeci

26-05-2015

Wystartowała trzecia edycja kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”. w czasie kampanii chcemy przypomnieć, jak cennym źródłem witamin i minerałów jest kasza, oraz podpowiedzieć, jak wprowadzić ją na stałe do naszej diety przez cały rok. Do przygotowywania dań na bazie kaszy zachęcać będzie jej znawca i szef kuchni – Andrzej Polan.

Kampania sfinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Czytaj więcej...

"Pora na pomidora" po raz piąty

15-05-2015

Jak zadbać o właściwy sposób odżywiania dzieci oraz młodzieży i przekonać ich do regularnego jedzenia polskich warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin? Rodzicom i ich pociechom przypomni o tym 5. edycja kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców". Ma ona zachęcić do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz zasugerować, jak wprowadzić te produkty do codziennej diety.

Czytaj więcej...

MIędzynarodowe aspekty rolnictwa - spotkanie w Brukseli

15-05-2015

W dniach 4-5 maja Przewodniczący Rady Federacji Marian Sikora uczestniczył w posiedzeniu grupy roboczej „Międzynarodowe aspekty rolnictwa” Copa-Cogeca oraz grupie dialogu obywatelskiego KE ds. międzynarodowych aspektów rolnictwa. Podczas spotkania grupy roboczej Copa-Cogeca poruszono następujące kwestie: informacja na temat negocjacji WTO, dobrostan zwierząt a negocjacje handlowe, wymiana poglądów z przedstawicielem DG TRADE na temat strategii handlowej UE i misja rolnictwa.

 

Czytaj więcej...

Prezydium COPA - COGECA

15-05-2015

W dniach 22-24 kwietnia br. w Portugalii (Estorial) odbyło się posiedzenie Prezydiów Copa-Cogeca oraz konferencja portugalskiej organizacji CAP. Podczas posiedzenia Prezydiów Copa-Cogeca omówione zostały następujące tematy: wymiana poglądów z p. Jose Diogo Santiago Albuquerque, portugalskim sekretarzem stanu ds. rolnictwa, na temat wdrażania reformy WPR ze zwróceniem szczególnej uwagi na uproszczenie, informacje na temat uproszczenia WPR, informacje na temat handlu międzynarodowego, sprawozdanie finansowe Copa-Cogeca za 2014 r., dyskusja z p. Nuno Melo, posłem do Parlamentu Europejskiego, na temat sprawozdania w sprawie sytuacji sektora warzyw i owoców od momentu wprowadzenia reformy z 2007r. 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe nr 2/2015

24-03-2015

Zapytanie ofertowe nr 2/2015 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi na realizację kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” – edycja V

Formularz oferty

Data umieszczenia zapytania: 24.03.2015 r.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe nr 1/2015

02-03-2015

Zapytanie ofertowe nr 1/2015 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji public relations na realizację kampanii "Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w eksporcie".

Formularz oferty

Data umieszczenia zapytania: 02.03.2015 r.

Czytaj więcej...

Druga odsłona kampanii Gwarancja Jakości QAFP realizowanej przez Związek UPEMI

27-02-2015

Z początkiem marca 2015 roku rozpocznie się kolejna, druga już odsłona kampanii „Gwarancja Jakości QAFP” na bilbordach. Wielkoformatowe plakaty będą widoczne w całej Polsce w 345 lokalizacjach m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic czy Sosnowca aż do 30 kwietnia. W marcu jesteśmy obecni w 175 lokalizacjach w kwietniu w 170. Dodatkowo po raz pierwszy reklama apetycznych wędlin i mięs pojawi się w warszawskim metrze.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Rady Federacji

20-02-2015

W dniu 19 luty odbyło się posiedzenia Rady Federacji, w którym uczestniczyli prezesi oraz delegaci krajowych rolniczych związków branżowych, jednostek członkowskich FBZPR. Podczas posiedzenia omawiano sytuację poszczególnych branż, działania Federacji i związków branżowych na forum UE oraz sprawy organizacyjne. Podczas posiedzenia w skład Federacji przyjęto Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Rada Federacji spotkała się również z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim. 

Czytaj więcej...