Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

Spotkanie z młodzieżą z uniwersytetu w Teksasie

07-06-2017

Dnia 7 czerwca 2016 r. odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkanie z z delegacją uniwersytetu stanowego Texas A&M University, w którym brali udział przedstawiciele Federacji.

Czytaj więcej...

Święto Ludowe 2017

06-06-2017

5 czerwca 2017 r. obchodziliśmy 90. rocznicę ustanowienia Święta Ludowego. Z tej okazji złożyliśmy kwaity pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie. 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w KPRM 2017

05-06-2017

W dniu 3 czerwca 2017 r. uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach kampanii "Warzywa i owoce - na szczęście!" finansowanej z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Czytaj więcej...

Kolonie letnie 2017

29-05-2017

Polski Związek Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych we współpracy z Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych organizuje kolonie letnie nad morzem i w górach z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł.

Czytaj więcej...

WALNY ZJAZD DELEGATÓW

31-03-2017

W dniu 29 marca 2017 roku odbył się Walny Sprawozdawczo - Wyborczy Zjazd Delegatów. Przewodniczący Rady Federacji przedstawił sprawozdanie z działalności Federacji za okres od 25 marca 2013 do 28 marca br. W wyniku głosowania Przewodniczącym Rady Federacji, po raz kolejny, został Marian Sikora - Prezes Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych.

Czytaj więcej...

Posiedzenie grupy roboczej ad hoc "WPR" w Brukseli

02-03-2017

27 lutego br. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ad hoc WPR, w którym uczestniczył Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji.  Podczas spotkania został omówiony kwestionariusz konsultacji społecznej na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Konsultacje otworzył Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan w dniu 2 lutego br.

Następnego dnia Przewodniczący spotkał się w Parlamencie Europejskim z Przewodniczącym  Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego -  Czesławem Siekierskim oraz Wiceprzewodniczącym tej komisji - Zbigniewem Kuźmiukiem. Podczas dyskusji zostały omówione m.in. następujące tematy: ptasia grypa, konsultacje społeczne w sprawie przyszłości WPR. 

Czytaj więcej...

Zimowisko 2017

22-02-2017

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych razem z Polskim Związkiem Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych po raz kolejny zorganizowała wypoczynek zimowy dla  397 dzieci.  Dziesięciodniowe zimowisko z programem promocji i profilaktyki zdrowia było skierowane dla dzieci i młodzieży rolników ubezpieczonych w pełnym zakresie w KRUS. Wyjazd był dofinansowany w kwocie 750 zł na osobę z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Udało nam się również znaleźć sponsorów, którzy nieodpłatnie przekazali produkty spożywcze na paczki, które zostały przekazane dla dzieci.

Czytaj więcej...

Wybory w Grupie Roboczej Copa Jaja i drób

21-02-2017

16 lutego br. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się wybory nowej prezydencji grupy „Jaja i drób”. Nowo wybrany przewodniczący grupy roboczej, Charles Bourns, będzie współpracować z dwoma wiceprzewodniczącymi grupy: Jean-Michelem Schaefferem z Francji oraz Anną Zubków z Polski.

Czytaj więcej...

Prezydium Copa w Brukseli

13-02-2017

Podczas Prezydiów Copa-Cogeca, które odbyły się 9 i 10 lutego br. W Brukseli, obecny był Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan. Komisarz stwierdził, że przyszła Wspólna Polityka Rolna (WPR) musi być odpowiednio finansowana i że uproszczenie ma kluczowe znaczenie.

Przemawiając do prezesów spółdzielni i organizacji rolniczych z całej UE, komisarz Hogan podkreślił: „Chcę udostępnić rolnikom narzędzia pozwalające im na odpowiedzialne zarządzanie rynkami rolnymi, podparte odpowiednim budżetem”. Położył również nacisk na ważną rolę jaką odgrywają rolnicy będący opiekunami terenów wiejskich, podkreślając, że nikt inny nie może przejąć tego zadania.

Czytaj więcej...

Posiedzenia Copa w Wageningen

09-06-2016

30 -31 maja odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Copa. Uczestniczyli w nim: Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji, Emilia Ożarowska – specjalista ds. współpracy z Copa oraz Magdalena Montaigu – kierownik biura w Brukseli. Posiedzenie odbyło się na Uniwersytecie Wageningen w Holandii.

Czytaj więcej...