Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

Wycofanie glifosatu może uzależnić polskie rolnictwo od rynków zagranicznych

18-09-2017

Wyższe koszty prowadzenia upraw, ograniczenie produkcji rolnej, potencjalny wzrost cen produktów rolnych i niższa konkurencyjność polskich produktów rolnych na światowych rynkach – to główne ekonomiczne skutki potencjalnego wycofania glifosatu z rynku - wynika z raportu Potencjalne skutki wycofania glifosatu z Polski. Ocena wpływu ekonomicznego” opracowanego przez firmę Kleffmann Group pod patronatem Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. W efekcie może to skutkować większym uzależnieniem polskiego rolnictwa od rynków zagranicznych.  

Czytaj więcej...

Konferencja nt. neonikotynoidów w Brukseli

29-06-2017

27 czerwca 2017 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja "Europejskie rolnictwo bez neonikotynoidów. W jaki sposób Europa może zrównoważyć produktywność rolnictwa z ochroną środowiska?" pod patronatem Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, dr Czesława Siekierskiego. Konferencję zorganizowała Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin, Komitetem Rolniczych Organizacji Zawodowych i Generalnym Komitetem Spółdzielni Rolniczych w Unii Europejskiej – Copa-Cogeca.

Czytaj więcej...

Spotkanie z młodzieżą z uniwersytetu w Teksasie

07-06-2017

Dnia 7 czerwca 2016 r. odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkanie z z delegacją uniwersytetu stanowego Texas A&M University, w którym brali udział przedstawiciele Federacji.

Czytaj więcej...

Święto Ludowe 2017

06-06-2017

5 czerwca 2017 r. obchodziliśmy 90. rocznicę ustanowienia Święta Ludowego. Z tej okazji złożyliśmy kwaity pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie. 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w KPRM 2017

05-06-2017

W dniu 3 czerwca 2017 r. uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach kampanii "Warzywa i owoce - na szczęście!" finansowanej z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Czytaj więcej...

Kolonie letnie 2017

29-05-2017

Polski Związek Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych we współpracy z Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych organizuje kolonie letnie nad morzem i w górach z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł.

Czytaj więcej...

WALNY ZJAZD DELEGATÓW

31-03-2017

W dniu 29 marca 2017 roku odbył się Walny Sprawozdawczo - Wyborczy Zjazd Delegatów. Przewodniczący Rady Federacji przedstawił sprawozdanie z działalności Federacji za okres od 25 marca 2013 do 28 marca br. W wyniku głosowania Przewodniczącym Rady Federacji, po raz kolejny, został Marian Sikora - Prezes Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych.

Czytaj więcej...

Posiedzenie grupy roboczej ad hoc "WPR" w Brukseli

02-03-2017

27 lutego br. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ad hoc WPR, w którym uczestniczył Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji.  Podczas spotkania został omówiony kwestionariusz konsultacji społecznej na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Konsultacje otworzył Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan w dniu 2 lutego br.

Następnego dnia Przewodniczący spotkał się w Parlamencie Europejskim z Przewodniczącym  Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego -  Czesławem Siekierskim oraz Wiceprzewodniczącym tej komisji - Zbigniewem Kuźmiukiem. Podczas dyskusji zostały omówione m.in. następujące tematy: ptasia grypa, konsultacje społeczne w sprawie przyszłości WPR. 

Czytaj więcej...

Zimowisko 2017

22-02-2017

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych razem z Polskim Związkiem Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych po raz kolejny zorganizowała wypoczynek zimowy dla  397 dzieci.  Dziesięciodniowe zimowisko z programem promocji i profilaktyki zdrowia było skierowane dla dzieci i młodzieży rolników ubezpieczonych w pełnym zakresie w KRUS. Wyjazd był dofinansowany w kwocie 750 zł na osobę z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Udało nam się również znaleźć sponsorów, którzy nieodpłatnie przekazali produkty spożywcze na paczki, które zostały przekazane dla dzieci.

Czytaj więcej...

Wybory w Grupie Roboczej Copa Jaja i drób

21-02-2017

16 lutego br. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się wybory nowej prezydencji grupy „Jaja i drób”. Nowo wybrany przewodniczący grupy roboczej, Charles Bourns, będzie współpracować z dwoma wiceprzewodniczącymi grupy: Jean-Michelem Schaefferem z Francji oraz Anną Zubków z Polski.

Czytaj więcej...