Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

KOLEJNE PREZYDIUM COPA

18-04-2013

W dniach 18 - 19 kwietnia 2013 roku odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Prezydium COPA. Federację reprezentował Marian Sikora – Przewodniczący Rady Federacji oraz Michał Kiciński - stały przedstawiciel przy Komitetach COPA-COGECA w Brukseli...

Czytaj więcej...

WALNY ZJAZD DELEGATÓW

25-03-2012

W dniu 25 marca 2013 roku odbył się Walny Sprawozdawczo – Wyborczy Zjazd Delegatów. Przewodniczący Rady Federacji przedstawił sprawozdanie z działalności Federacji za okres od 14 kwietnia 2010 do 24 marca br. W wyniku głosowania Przewodniczącym Rady Federacji, po raz kolejny, został Marian Sikora - Prezes Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych. Uzyskał 100 % poparcie delegatów...

Czytaj więcej...

KONFERENCJA W JASIONCE

16-03-2013 Czytaj więcej...

ZAPYTANIE OFERTOWE

19-03-2013

Zapytanie ofertowe nr 3/2013 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi z zakresu działań komunikacyjnych (w tym public relations) na realizację kampanii "Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców - edycja III " 
Formularz ofertowy

KASZA NA STÓŁ, NA ZDROWIE, NA CO DZIEŃ

14-03-2013

Kasza - gryczana, manna czy jęczmienna, każda jest zdrowa, pełna wartości odzywczych, smaczna i do kupienia w przystępnej cenie! Niestety, mimo tego, często pomijana w codziennej diecie oraz kojarzona z nudnymi i trudnymi w przygotowaniu daniami...

Aby zachęcić Polki i Polaków do spożywania kaszy i wprowadzenia jej na stałe do codziennego jadłospisu całej rodziny, a także by obalić mity i pokazać jej nowoczesne oblicze... zainaugurowaliśmy ogólnopolski kampanie "Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień"!

Więcej informacji na stronie www.lubiekasze.pl 

 

Czytaj więcej...

ZAPYTANIE OFERTOWE

12-03-2013

Zapytanie ofertowe nr 2/2013 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji reklamowej na realizację kampanii "Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców - edycja III" 
Formularz ofertowy

PREZYDIUM COPA

21-02-2013

W dniach 21-22 luty odbyło się posiedzenie Prezydium COPA- COGECA. Na zaproszenie irlandzkiej organizacji IFA (Irish Farmers' Association) spotkanie odbyło się w Dublinie. W pierwszym dniu obrad Aidan O'Driscoll - pełniący obowiązki Sekretarza Generalnego Departamentu ds. Rolnictwa Irlandii, przedstawią informację dotyczącą priorytetów irlandzkiej prezydencji. Kolejnego dnia dyskutowano m.in. na temat wyników europejskiego szczytu w dniach 7-8 luty, reformy WPR oraz lobbingu w sprawie neonikotynoidów. W posiedzeniu Federację reprezentowali: Marian Sikora - Przewodniczący, Agnieszka Falba - Dyrektor Biura oraz Michał Kiciński - przedstawiciel FBZPR przy Komitetach COPA-COGECA. Przewodniczący Federacji odniósł się m.in. do zaproponowanego budżetu na lata 2014-2020. Wizyta w Dublinie była równień okazją do wymiany zdań z Premierem Irlandii Enda Kenny. 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z POLSKEJ IZBY UBEZPIECZEŃ

12-02-2013

12 lutego br. odbyło się zorganizowane przez Federację, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, spotkanie z przedstawicielami Polskiej Izby Ubezpieczenie. Głównym tematem były kryteria szacowania strat w rolnictwie, a szczególnie w ogrodnictwie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm ubezpieczeniowych tj.: TUW, PZU oraz Concordia, które przedstawiły prezentacje na temat swojej oferty ubezpieczeniowej upraw rolnych w 2013 roku. W obradach Federację reprezentowali przedstawiciele m.in. Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS", Polskiego Związku Pszczelarskiego, Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, Krajowego Związku Plantatorów Tytoniu, Polskiego Związku Producentów Chmielu, Polskiego Związku Ogrodniczego, Krajowego Związku Zrzesze Plantatorów Owoców i Warzyw, Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych oraz Związku Gorzelni Polskich. Na nasze zaproszenie udział w spotkaniu wzieli również eksperci z Rady Gospodarki Żywnościowej i Krajowej Rady Izb Rolniczych. 

Czytaj więcej...

PREZYDIUM COPA

06-02-2013

6 lutego br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komitetów Copa Cogeca pt.: "Silny budżet Unii Europejskiej 2014 - 2020 dla skutecznej Wspólnej Polityki Rolnej". W spotkaniu wzięło udział ok. 400 rolnikłw z całej UE. 

Czytaj więcej...

ZAPYTANIE OFERTOWE

08-01-2013

Zapytanie ofertowe nr 1/2013 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji "public relations" na realizację kampanii "Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień"